Unity Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Unity Rusyada geliştirilen ve yayınlanan bir oyun motorudur. Aslında amacı oyun yapmak değildi daha farklı birşey için kullanılacaktı, oyunları bilgisayarınıza yüklemeden Unity Web Player ile oyunları internet üzerinden oynayabilmekti. Bu çok iyi olacaktı , hem oyunlarda korsanın önüne geçilecek ve oyununu sadece kendi internet sitesinden dahi oynatabilecekti. Fakat Unity bununla yetinmeyerek dahada kendini geliştirdi.

Unity 2012 aralık ayında 4.0 versiyonu ile resmi olarak Desktop, Android, IOS, Flash Player, PS3, Web Player ve XBOX platformlari icin oyun yapmaniza imkan saglamaktadir. Unity 3 boyutlu oyun yapmanıza olanak sağlayan bir oyun motorudur fakat 2D oyun yapılmaz mı ? tabiki yapılabilir fakat doğal olarak motor 3D olduğundan 3 boyutlu oyun yapmanız tavsiye edilir.

Unity 3D nedir Ne için Kullanılır

Neden Unity Kullanmalıyız?

  • Diğer oyun motorlarının aksine bilgisayar ortamından 8 farklı PS3,iOS,Wii gibi platformlarda aynı anda ileri sürülme imkanı sunar.
  • Kullanımı her yaşdan kullanıcının algılayacağı kadar basitleştirilmeye çalışmıştır.
  • Girişimci oyun geliştiricileri ve acemiler için bire bir.
  • CryEngine ve ya Unreal Engine tarzı gelişmiş oyun motorlarına geçmeden önce gözden geçirilirse ciddi bir avantaj sağlar.
  • Web Player ile yükleme gereksinimini minimuma düşürür.

Bir Cevap Yazın