Hakkında

Merhaba ben Nedrin Barkın ÖREN;

19 yaşındayım, teknolojiyle küçük yaşlarda tanıştım ve epey ilgimi çekti, şu an bu yazıyı yazıyorsam küçüklükten kalma hayallerimi gerçekleştirmek için yazıyorum…

9 yaşında kendime ilk bilgisayarımı almıştım ama hep merak etmiştim acaba bu makine nasıl çalışıyor, arka plandaki bizim görmediğimiz kısımlarda neler oluyor, hep bu merakımla araştırdım ve aslında bakınca basit görünen klavyeli metal parçasının arkasında kocaman bir teknoloji yatıyormuş.

Küçüklükten gelen merakım beni bu teknolojinin içine attı ve şu an buradayım, ilk zamanlarda:

  • Scratch
  • Code.org
  • Lightbot
  • Tynker

Gibi basit kodlama eğitimlerini öğrendim, sonra farkettim ki bu öğrendiklerim aslında büyük bir tarlada ki ufak bir böcek kadarmış.

Ben de nasıl kendimi daha çok geliştirebilirim diye düşündüm ve Robotik Kodlama alanında ilerleme kararı aldım, Arduino ile ilk tanışmam burada oldu. Yine basit görünen Arduino da da üstü örtülü bir dağ varmış, ilk önce en basitten ışık yak, söndür gibi kodlamalar öğrendim ve kendimi 4 yıl gibi bir sürede kendi kodumu yazabileceğim hale ve kendime özgü istediğim projeyi yapabilecek seviyeye getirdim.

Ama yerimde durur muyum? Tabiki de HAYIR. Kendimi durmadan geliştirme ihtiyacı duyduğumdan 14 yaşında bir basamak daha çıkma kararı aldım ve:

  • Python
  • C#
  • PHP
  • JavaScript

Gibi programlama dillerini öğrenmeye ve uygulamaya başladım, yukarıda ki yazılım dillerini öğrenmeye hâlâ aktif olarak devam etmekteyim bu konularda yüksek hedeflerim bulunmaktadır.

Tabii ki teknolojinin yanında, başka alanlarda da gelişme kaydettim. Bunlardan birkaçı spor alanında bazıları ise elektronik spor (E-spor) alanındadır.

Kendimi araştırmacı ve girişimci bir insan olarak nitelendiriyorum. Belirli YouTube kanallarında içerik üreticisi ve video editörlüğü yapıyorum.

Aslında kendimi bu kadar alanda anlatmam pek mümkün değil, bu sadece buz dağının görünen kısmı, ileride fikirlerim,hayallerim,projelerim ve girişimci ruhum sayesinde çok güzel şeyler yapacağıma inanıyorum.

Mümkün mertebede nedrinbarkinoren.com ‘u geliştirmeyi ve aktif tutmayı planlıyorum…

Umarım kendimi size basit bir şekilde anlatacak kadar bilgi verebilmişimdir, yakında yeni içeriklerle görüşmek üzere…

Saygılarımla.

Nedrin Barkın ÖREN

“Move Forward With Technology.”